środa, 24 czerwca 2026

Spotkanie z panią dietetyk








 19.06.2026 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z dietetykiem p. Julitą Kozak poświęcone tematyce zdrowego  odżywiania i bardzo popularnemu problemowi współczesnego świata otyłości i nadwadze. Pani dietetyk w zabawowej formie wprowadziła młodsze dzieci w świat zdrowej żywności. Wzbudziła wśród nich pewną ciekawość i tajemniczość wnosząc na salę tajemniczy worek. Następnie chętne dzieci losowały z worka warzywa i owoce, a prowadząca omawiała ich wartości zdrowotne. Uczniowie dowiedzieli się o witaminach w nich ukrytych i zawartości cukru. Zbierali w ten sposób super moce. Potem uczestniczyli w innych zabawach, w których prezentowali ruchem i gestem określone zdrowe produkty odżywcze. Taka nauka poprzez doświadczenie, przeżywanie  na długo pozostanie im w pamięci.